![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjuj9UlY6AtOI5SViMU54uljot1Y7r7w4_Pj0iUO2WiMpySsVlEt3Zn_N00Lm0r6lPgq0kfWdmZE4dQSl2zAc8T-SDbuCRaBTM7XCNTx4c5KAdVkk1xa9sad7-gInMW0YgPZmSnng4wYLo/s400/august+11+002.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEikUTxIU8gPZiba41i7IyINBOT4i43zOtSRa8qYltBRZ-vJ2loQsZZnLst6iD_BodZzu45efGcda8L-kIhCI5xWDpduIV0x_IfkuKQKpSIe56KC9b76M90X8NA0A2DPIJJxedPlCg0Ik6s/s400/august+11+001.jpg)
Today was a GREAT trip to Publix! I had coupons for almost every item except the beans and plums. Today I purchased:
4 Lucky Charms Cereal (Lindsay's new favorite UGH!!) (Actually, the sugar content is very low!)
4 Uncle Bens Whole Grain Rice (look for peelies on pkg and pay $.50 each!)
2 Pepperidge Farm Goldfish
4 Mott's Medley Juice
2 Mentos Jar Gum
2 Cans Red Beans
2 Fruit Snacks
2 Lance Cracker Packs
Plums
4 Pkgs. Mechanical Pencils
4 Bic Disposable Razor
2 Smart Balance Milk
4 Reynolds Foil
My total was $6.44 but I forgot to take the peelies off 2 boxes of the rice. I went up to the customer service desk and she refunded me $2.00
TOTAL SPENT OOP $4.44 for all this stuff!!! I am getting prepared for lunches with school starting in two weeks! I had a raincheck for the foil, SmartBalance Milk and Bic Razors. Pretty awesome trip!
I bought three family size chicken thighs and well as a chicken yesterday at Food Lion for under $20. Now I am set for chicken in my freezer!
No comments:
Post a Comment